Užij si krásné léto s flašú od Ježkovej!

Veltlínské zelené 2022 Bílé polosladké víno

STŘÍBRNÁ MEDAILE HUSTOPEČSKÁ PEČEŤ  

Sice stará, ale velmi kvalitní odrůda, kterou určitě ve svém koštu nesmíš vynechat. Opravdu by tě to pak bolelo, protože tento veltlínek je jedinečný a fakt sa povedl

Tentokrát polosladký veltlín ti vykouzlí úsměv na tváři. Lehký, přitom kořenitý. Polosladký, přesto s minerálním dozvukem. Tato velice stará odrůda si zaslouží uznání. Myslím si, že budeš spokojený, i když nejsi úplný slaďouš. Musíme si vážit toho, co nám předci zanechali.

Mimo jiné víš, že nejstarší keř veltlínu má přes 400 let???? I když ho poničili, přesto se nevzdal a s pomocí jednoho vinaře se ho podařilo zachránit.

Tož nezaslouží uznání???Určitě jo!


Odrůda:Veltlínské zelené
Cukernatost při sběru: 21,4 °NM
Zbytkový cukr: 15 g/l
Kyseliny: 5,9 g/l
Alkohol: 11,5 %
Obsah lahve: 0,75 l
220 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Veltlínské zelené 2022 Bílé polosladké víno
F565DA7F 4FCC 4CC8 BA70 F7D3AAA60E0D
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Tento už trochu stařeček, kdy vinohrad je z roku 1968, tě překvapí svojí jedinečnou vůní hrušky, jablka a banánu. V chuti nádherně jemné, hladké vínkose slaným dozvukem, minerálním a pepřovým zakončením. Mírnější kyselinka se krásně snoubí se zbytkovým cukrem. Veltlín se ti rozplyne v ústech a zachová si dlouhou dochuť v tvé mysli. I když je polosladký, možu doporučit k dennímu pití. Tož neváhej a pojď okoštovat starou klasiku v moderním pojetí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: