Užij si krásné léto s flašú od Ježkovej!

Slovenský soutok 2023 červené suché víno

SOUTOK TŘÍ SLOVENSKÝCH ODRŮD !

PŘECA NEBUDEŠ KOŠTOVAT JEDNU PO DRUHÉ, TOŽ SEM TI TO USNADNILA A MÁŠ JE JAKO NÁDHERNÉ SLOVENSKÉ CUVÉE!

NO NEDIV SA, BUDEŠ SA DIVIT, AŽ SA NAPIJEŠ !

PROTOŽE TOTO JE FAKT PECKA, JEDNO Z NEJLEŠÍCH SOUTOKŮ, KTERÝCH SEM SA KDY NAPILA !

Slovenský soutok je ze tří slovenských odrůd - Nitria, Dunaj, Váh.

Možná sa divíš, že sem je dala dohromady, hned ti to vysvětlím. Rok 2023 nebyl pro některé odrůdy moc šťastný, bylo málo hroznů. A toto je případ i těchto tří, Dunaj, Váh - snad polovina produkce, Nitria o něco lepší. Měli jsme tak po 150lt od každé. No a tož sme to zkusili a dali je dohromady.

A výsledek? Už sem ti psala, jedno z nejlepších cuvée - soutoků - které sem pila. Fakt je to pecka ! Váh - mohutný, plný, těžký, na způsob francouzských vín, Dunaj - jemnější, na způsob svatovavřinekého, Nitria - ovocitá, lehká, cabernetového typu.

Máš ho plnů hubu, přitom tam cítíš krásnou jemnou kyselinku, třísloviny, pikatnost, ovocitost.

V láhvi sem sa ho napila poprvé teď v sobotu a fakt ti možu řéct, že kdybych neřídila, ten pohárek bych nepustila z ruky!

Já prostě nedám na ty slováky dopustit.  

BYL SI NĚKDY U SOUTOKU 3 ŘEK? JÁ JEN DVOU ( MORAVA, DYJE ), TOŽ  JSEM SI TOTO MOSELA DOPŘÁT ASPOŇ V LÁHVI A CHCU, AŤ SI TO UŽIJEŠ TAKY !

Zajímavost odrůdy : Tož tady asi nemosím nic popisovat, vše sem popsala výše. Tento soutok sa prostě povedl a je to pecka. Tito slováci ve spojení 3v1 ti dají nový smysl života. Bylo vyrobeno z důvodu nižší sklizně, ale tož tady přemýšlím, že určitě ne naposledy.


Odrůda: Nitria, Dunaj, Váh
Cukernatost při sběru: 24°NM
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 5,2 g/l
Alkohol: 13,5 %
Obsah lahve: 0,75 l
standardní cena: 240 Kč –16 % 200 Kč
Dostupnost: skladem (>5 ks)
Slovenský soutok 2023 červené suché víno
FC1DC2B5 69EF 4F09 9D20 A9FD1B417EAE
Novinka Tip
240 Kč –16 %

Detailní popis produktu

Slovenské odrůdy Nitriu, Dunaj, Váh ti předvádím v jedné láhvi. Ale nebojsa, není to obyčejné cuvée,je to bomba, pecka, luxus!  

Budeš jich mít plnou hubu a přesto nebudeš chtít skončit, až tento soutok vypiješ. Všecky tři ťa překvapí něčím jiným a spolu jim to prostě sedí. Ani jsem nevěřila, co z toho může vzniknout. Ale sázka vyšla a teď ti tu našu kombinaci 3v1 tady představuju.

Plnost a mohutnost tohoto soutoku poznáš, když k vínku jen přivoníš. Všude samá višeň, povidla, čokoláda. K tomu z Nitry krásný cabernetový nádech dává tomuto vínu dokonalost, pikantnost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: