Propluj šťastně rokem 2024 s flašú od Ježkovej!

Nefiltrované Oranžové 2020 Oranžové suché víno

Toto je náš druhý pokus o něco nevšedního, zajímavého. Něco, co jsem si nikdy nemyslela, že budu vyrábět. Přišel s tím můj syn, když nám v roce 2019 zbyly hrozny, pár kilo, a byl to takový pokus. Při jeho výrobě jsme se nesčetněkrát radili s mým kamarádem, co vůbec s tím máme dělat. A první pokus se vydařil, tak jsme zkusili i druhý... Oranžové víno, vyrobeno podle starogruzínské technologie, která je starší více jak 8 tisíc let. Víno zrálo 8 měsíců na vlastních slupkách. Bylo i v samotné Gruzii hodnoceno velice kladně. Samotná Gruzie je kolébkou výroby vína a víno nechávají zrát několik měsíců na slupkách v tzv.amforách, nádobách zakopaných v zemi. Vyzkoušej ho, opravdu tato zajímavost stojí za to. Nádherně se barevně hodí k podzimu a padajícímu listí.

Pokud ti nevadí jemný zákal, který je pro toto víno typický, vyzkoušej tuto láhev. Víno vyrobené klasicky, bez filtrace. Jemné víno oranžové barvy a bylinkové vůně. V chuti ucítíš pecky meruněk, meruňkový kompot, červstvě pomleté hrozny. Jestli jsi se s tímto vínem nikdy nesetkal, určitě stojí za zkoušku. Tato láhev tě zavede o mnoho let zpátky, kdy výroba vína byla v začátcích. Toto víno je úplně bez oxidu siřičitého, nebude tě po něm vůbec bolet hlava.


Odrůda: Veltlínské zelené
Cukernatost při sběru: 22 °NM
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 4,2 g/l
Alkohol: 12 %
Obsah lahve: 0,75 l
Neobsahuje oxid siřičitý

Pokud chceš porovnat a okoštovat i filtr, tak jdi do obou a ještě ušetříš 10 %. A to sa vyplatí, no ne? 
290 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Nefiltrované Oranžové 2020 Oranžové suché víno
318855056 641360444337067 7662255549814942910 n
Tip

Detailní popis produktu

Nefiltrované oranžové víno bez oxidu siřičitého z hroznů odrůdy Veltlínské zelené vyrobeno gruzijskou metodou. Hrozny macerovány 6 měsíců na rmutu.

Hlavně musíš promíchat a vidět tu krásně kalnou jemně oranžovou barvu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: