Užij si krásné léto s flašú od Ježkovej!

Filtrované Oranžové 2020 Oranžové suché víno

Toto je náš druhý pokus o něco nevšedního, zajímavého. Něco, co jsem si nikdy nemyslela, že budu vyrábět. Přišel s tím můj syn, když nám v roce 2019 zbyly hrozny, pár kilo, a byl to takový pokus. Při jeho výrobě jsme se nesčetněkrát radili s mým kamarádem, co vůbec s tím máme dělat. A první pokus se vydařil, tak jsme zkusili i druhý... Oranžové víno, vyrobeno podle starogruzínské technologie, která je starší více jak 8 tisíc let. Víno zrálo 8 měsíců na vlastních slupkách. Bylo i v samotné Gruzii hodnoceno velice kladně. Samotná Gruzie je kolébkou výroby vína a víno nechávají zrát několik měsíců na slupkách v tzv.amforách, nádobách zakopaných v zemi. Vyzkoušej ho, opravdu tato zajímavost stojí za to. Nádherně se barevně hodí k podzimu a padajícímu listí.

Toto víno je filtrované tou nejhrubější filtrací, mírně přidáno oxidu siřičitého. Nádherná oranžová barva, jeho průzračnost tě přesvědčí o tom, že prostě musíš..... Ještě jemnější. lehoučké, zajímavé chuti. Ucítíš bylinkovou vůni, v chuti meruňkový kompot a pecičky meruněk, nádherně pomleté hrozny. Pojď se s námi ponořit do gruzijského světa plného překvapení.


Odrůda: Veltlínské zelené
Cukernatost při sběru: 22 °NM
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 4,2 g/l
Alkohol: 12 %
Obsah lahve: 0,75 l
Neobsahuje oxid siřičitý

Pokud chceš porovnat a okoštovat i nefiltr, tak jdi do obou a ještě ušetříš 10 %. A to sa vyplatí, no ne? 
290 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Filtrované Oranžové 2020 Oranžové suché víno

Detailní popis produktu

Filtrované oranžové víno z hroznů odrůdy Veltlínské zelené vyrobeno gruzijskou metodou. Hrozny macerovány 6 měsíců na rmutu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: