Užij si krásné léto s flašú od Ježkovej!

Dornfelder 2023 Červené suché víno

DORNFELDER - JEŽKOVA PECKA !

LUXUS, BOMBA, EXTÁZE !

Co k němu napsat? Dyť všecko už víš, každým rokem je čím dál lepší. My sami ho taky milujeme, tož bysme ti nenabízeli, co nám nechutná. Tato odrůda je top celého vinařství. Jeho mohutnost, plnost, pikantnost ťa vystřelí do výšin. Budeš sa vznášet daleko od všech starostí. Nebudeš chtít přestat, i když už budeš mít dost.

Je luxusní, mohutný, plný, ale taky náchylný, křehký. (  i když encyklopedie ti řeknou jak je odolný, ale poznala sem, že moc ne ) V roce 2023 jsme přišli díky špatnému odkvetu zhruba o 1/2 hroznů, v roce 2024 jej pro změnu nejvíc zasáhly jarní mrazy.  Zhruba 1/3 Dornfeldru byla omrznutá. Ale i když je náchylný, je i bojovník a já věřím, že se s tím popere a opět ze sebe vydá s naší pomocí to nejlepší, co v něm je!

Prostě je to ježkova pecka a tu si prostě nemožeš nechat ujít. Tož pojď se mu podívat pod kabátek a vychutnej si ho plnými doušky.

 Toto je naše pýcha, naše topka!


Odrůda: Dornfelder
Cukernatost při sběru: 22,5 °NM
Zbytkový cukr: 0,2 g/l
Kyseliny: 5,2 g/l
Alkohol: 13,5 %
Obsah lahve: 0,75 l
252 Kč
Dostupnost: skladem (>5 ks)
Dornfelder 2023 Červené suché víno
Vinařství Ježková - Dornfelder
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Mohutný, plný, bombový, jeho nádherně fialová barva je spojena i s jeho chutí. Nádherné višně v čokoládě, pecka z višně, luxusní tmavou čokoládou,  lesní ovoce, ostružiny ti zaplní celá ústa, projede celým tvým tělem. Ne nadarmo si ho ceníme vysoko, ježkova bomba, pecka.  
Tady ti poradím, objednej hned celý karton, jedna láhev je opravdu málo. 
Sám poznáš, že takový Dornfelder si dlúho nepil! Naposled ročník 2022. 
 
ZAJÍMAVOST, POZNATEK : Říká se mu barvířka - když vypiješ víc než jednu skleničku, budeš mít nádherně fialové víno nejen ve skleničce, ale taky na jazyku. Při vinobraní poznám na svých holkách ( ženy, důchodkyně, které u mne pracují ve vinohradě ), kdy se sbíral Dolfík a které tak moc chutnal - fialová pusa, jazyk, zuby je prozradí....Tož dávaj bacha, prozradí tě...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: