Propluj šťastně rokem 2024 s flašú od Ježkovej!

O nás

Jsme rodinné vinařství s tradicí sahající do roku 1862. 

Naše malebné vinařství rodinného typu najdete v Moravské Nové Vsi. Miroslava Ježková, mladší dcera pana Ing. Miroslava Košuta, převzala a pokračuje v rodinné tradici vinařství. Samozřejmě s podporou celé rodiny a především s dlouholetými a cennými zkušenostmi svého otce. Vinařství obhospodařuje 9,5 ha vinic. Je zařazeno do integrované produkce révy vinné v tratích Vinohrady a Stará hora.

 

Nejstarší vinice je z roku 1932, z níž bylo vyrobeno víno ze starých odrůd s názvem Dědovo červené, Dědovo bílé a Dědovo růžové. Nejmladší vinice je z roku 2014, kde je pěstována odrůda Noria. Při zpracování hroznů vycházíme z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu.

Mezi naše vlajkové lodě patří právě kolekce Dědova vína z nejstarší vinice, kterou vysázel náš děda v roce 1932. Jedná se o víno s příběhem, kdy hrozny zrály na starých keřích, tento vinohrad je pro nás srdcovou záležitostí. Kromě klasických odrůd se můžeme pyšnit i slovenskými odrůdami, které rostou v našich vinicích : bílé odrůdy - Noria, Děvín, červené odrůdy - Dunaj, Nitria, Váh.

 

 

Vinařství vlastní sklep ve sklepních uličkách Výmol, který bývá otevřen veřejnosti při různých vinařských akcích v Moravské Nové Vsi. Dále můžeme na sklepě nabídnout i řízenou degustaci s posezením v počtu 20 lidí. Nebo můžeme s degustací přijet i k Vám.

Účastníme se různých vinařských akcí (Otevřené sklepy, Festivaly vína, Farmářské trhy).